5 põhjust, miks ja kuidas peaksid järjepidevalt enda füüsilise ja vaimse tervise eest hoolitsema!

Toome Sinuni mõned mõtted, miks ja kuidas on hea aastaringselt enda eest hoolt kanda:

La Bianca ilusalongi omanik Brigta Anton1) Palju lihtsam on hoida end nii füüsiliselt kui vaimselt vormis stabiilselt kui kiirete tõusude-langustega. 

Tihti on populaarseim aeg aastas kevad, kus kõik ärkavad ja avastavad, et peagi on käes suveriiete aeg ja on vaja nüüd kiiresti midagi ette võtta. Tegelikult selline lähenemine ei ole hea ega õige pikas perspektiivis. Teed enda tervisele ning elukvaliteedile palju suurema pai, kui hoiad stabiilset joont terve aasta. Algselt võib see tunduda keeruline, kuid tegelikult harjumuse tekkides ei tuleks enam kõne allagi, et paar korda aastas täiesti käest ära lasta ennast.

2) Tervislik toitumine ei tähenda kalorite lugemist, toitude kaalumist ja keerulist pidevat jälgimist.

Minu elukogemus on näidanud, et kõige paremini toimib 80%/20% tervisliku toitumise suhe. See tähendab seda, et 80% ajast ma jälgin, et oleks üldine toitumine tervislik ja mitmekülgne. 20% ajast söön seda, mille järgi isu on. Oluline on lihtsalt tasakaal – nendel päevadel, kus nt söön midagi mitte nii tervislikku, siis liigutan selle võrra nt rohkem ja kulutan tarbitud energia.

Kindlasti ei tohiks end ajada stressi üle mõtlemisega ja keerukate dieetidega, sest tegelikult on sellise rütmi jälgimine kõige efektiivsem, tervislikum ja lihtsam. Samuti pidev mure ja pingeline mõtlemine kaalu üle võib tekitada depressiooni ja keha hakkab veel rohkem kinni hoidma.

Kuulete seda muidugi kogu aeg, aga me kordame: jooge vett! Tõsiselt. Teie keha vajab vedelikku mitmel põhjusel, sealhulgas normaalse temperatuuri hoidmiseks, seedimise soodustamiseks, kudede ja liigeste kaitsmiseks ning meeleolu reguleerimiseks.

3) Füüsiline liikumine ja kehaprotseduurid – kas need sobivad omavahel kokku?

Füüsiline liikumine on väga oluline ja ükski kehahoolitsus ei asenda liikumist. Inimene on loodud liikuma. Treening tekitab teie kehas endorfiine ning endorfiinid teevad teid õnnelikuks. Kehalised harjutused on olulised ka lihasjõu, südame ja kopsude tervise, energiataseme hoidmise ning palju muu jaoks.infrapunamatt

Kui tulla kehahoolduste juurde, siis ka need on tegelikult väga olulised. Erinevad masinad on loodud selleks, et aidata kiiremini lõhustada ja kehast eemaldada rasva läbi lümfisüsteemi. Kõige paremad tulemused saavutatakse kui kombineerida nii tervislik toitumine, aktiivne liikumine(piisab igapäevasest jalutamisest), vee joomine(miinimum 1.5-2L päevas) ja tuues juurde nt masinhooldused, on imelised muutused garanteeritud.

Räägime ka alati enda klientidele, et parima tulemuse saavutame just sellise koostööga. Ei ole mõtet käia kehahooldusi tegemas, kui salongist lahkudes nullida näiteks tulemus ebamõistliku toitumisega.

Salongi hooldused ja kodune elustiil käivad käsikäes. Üks toetab teist. Tihti on ka nii, et tehes ükskõik kui palju trenni siis on kehal mingid osad, kust ei lähe rasv mitte kuidagi ära(nt tihti kõhupiirkonnas naba all olev ala). Sellisel juhul olekski vaja kõrvalist abi, et vabaneda jonnakast ladestunud rasvast. Imeliselt aitab sellise mure puhul nt Kavitatsioon+Cold Lipo laser+LPG. Tulemused on mõõdetavad juba peale esimest protseduuri.

Loe rohkem meie populaarseimast paketist, mille abil inimesed läbivad suuri muutusi enda füüsilises kehas: https://www.labianca.ee/toode/super-kombo-2-lpg-massaasinfrapunamattems-toonuscold-lipo-laser/

 

Puhkus hiiumaal4) Enda eest regulaarne hoolitsemine aitab hoida noorena!

Minu jaoks isiklikult on parim tunne, kui tunnen end enda kehas hästi. See hea tunne kiirgab seespoolt ja peegeldub otseselt füüsilises välimuses. Minu vaieldamatu ”must have” on füüsiline trenn(ideaalis 2-3x nädalas), infrapunamatis ja LPG massaažis  käimine (2-4x kuus kindlasti). Infrasaunas käimine nt aitab hoida nahka noorena, stimuleerides kollageeni ja elastaani tootmist nahas. LPG massaaž aktiveerib lümfisüsteemi(keha hakkab puhastuma toksiinidest), ainevahetus kiireneb, trimmib nahka, vähendab tselluliiti jne. 

Selline puhkuse, trenni ja kehahoolduste kombo on ideaalne viis minu jaoks, sest nad väga toetavad teineteist ja tulemuseks on parim võimalik enesetunne enda kehas! 

Eelnev on suuresti füüsilise keha eest hoolitsemine kuid väga oluline on ka vahepeal nö aju välja lülitada ja mõtetele puhkust anda, et produktiivsus säiliks ja ei juhtuks seda, et töötad/treenid üle ja põletad end sellega läbi. Mina avastasin enda jaoks hiljuti imelise puhkuse koha Hiiumaal Luxury Resort villas, kus ma olen end saanud tõesti täielikult välja lülitada ja kvaliteetselt puhata.

Kusjuures kasutades koodi ”LABIANCA50”, saate https://www.luxuryresort.ee/ majutuse broneerida 50€ võrra soodsamalt.

5) Jälgige oma stressitaset.

Mitmed nutikellad võimaldavad teil reaalajas näha oma stressitaset skaalal 1 kuni 100. Ühilduvad seadmed kasutavad pulsisageduse andmeid, mõõtes südamelöökide vahelisi intervalle. Löökide vahele jäävat aega reguleerib autonoomne närvisüsteem. Väiksem pulsisageduse varieeruvus näitab kõrgemat stressitaset ja suurem varieeruvus tähendab madalamat stressitaset.

Võtke aega hingamiseks. Kui teie stressitase läheneb punasele, on sobivaim hetk peatuda ja hinge tõmmata. Siis tuleks teha rahustavaid hingamisharjutusi. Need aitavad rahuneda ja korraks end kiirest elutempost välja lülitada.

Jäta kommentaar